Liberecký kraj sobě, Lípa Musica Libereckému kraji! Sbírka končí 10. 5.

Mezinárodní hudební festival Lípa Musica připravil v časech boje s nákazou Covid-19 mimořádný online benefiční koncert s názvem Liberecký kraj sobě, Lípa Musica Libereckému kraji!. Ten se uskutečnil za účasti uměleckého garanta festivalu a vynikajícího houslového virtuose Josefa Špačka a klavíristy Miroslava Sekery ve čtvrtek 30. dubna v libereckém Divadle F. X. Šaldy. Koncert byl streamován prostřednictvím televize RTM+ na facebookové stránce MHF Lípa Musica a dalších kanálech včetně internetové televize Mall.tv, která jej uvedla v rámci série #kulturažije. Záznam byl posléze k vidění v televizním vysílání RTM+ i na www.mall.tv. Koncert je stále možné zhlédnout ZDE.

Koncert doprovází sbírka na dárcovské platformě Donio.cz, jejíž 100 % výtěžek věnuje Lípa Musica na veřejnou sbírku vyhlášenou Libereckým krajem pro boj s Covid-19 – Liberecký kraj sobě! Sbírka potrvá do 10. května. Výtěžek bude využit na nákup vybavení nemocnic v Libereckém kraji pro boj s Covid-19.

„Náš kraj je krásný, plný šikovných lidí, sklářů, umělců, sportovců, firem a společností, které dělají svému kraji dobrou vizitku nejen doma, ale v celém světě. Náš kraj je bohatý na sakrální památky a historické objekty, je mimořádný i z pohledu turistického ruchu. Je to kraj Lípy Musicy, která má díky úžasnému zázemí možnost rozkvétat. Nyní je na čase, abychom prostřednictvím hudby vyslali pozitivní poselství a vzájemně se semkli a podpořili krajskou sbírku. Prostředky poputují tam, kde jsou nejvíce potřeba dle uvážení Libereckého kraje, na který jsme právem hrdí nejen optikou posledních týdnů…,“ říká k projektu Liberecký kraj sobě, Lípa Musica Libereckému kraji! Martin Prokeš, ředitel MHF Lípa Musica.

Koncert proběhl od 19 hodin a nabídl díla Bedřicha Smetany a Igora Stravinského, v moderované části byly připraveny rozhovory s Martinem Půtou, hejtmanem Libereckého kraje, Ing. Květou Vinklátovou, členkou rady Libereckého kraje, resort kultury, památkové péče a cestovního ruchu, ředitelem festivalu Martinem Prokešem a Josefem Špačkem, uměleckým garantem festivalu.

Příspěvky ve výši 100, 300, 500 Kč či v individuálně zvolené výši mohou zájemci darovat prostřednictvím dárcovské platformy Donio.cz na webu:  https://www.donio.cz/lipamusica.
Zde je také možné získat automatické potvrzení o poskytnutí daru pro potřeby účetnictví.

MHF Lípa Musica děkuje všem, kteří se spolu s ním připojili či připojí k podpoře Libereckého kraje!

Za zajištění přenosu a vysílání koncertu děkujeme našemu hlavnímu mediálnímu partnerovi:

Za mediální podpory Mall.tv.

Partnerem koncertu je Divadlo F. X. Šaldy.