Lípa Musica již tento týden na Oybině

16. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Lípa Musica, který se uskuteční v termínu od 15. září do 12. listopadu předznamená tento týden tradiční letní prolog. V pátek 11. srpna vystoupí v ruinách klášterního kostela na saském hradě Oybin náš přední houslista Jiří Vodička za doprovodu Českého komorního orchestru. Program koncertu nabídne díla Suka, Mozarta, Saint-Saënse, Dvořáka a Sarasateho. Na koncert zbývá posledních 20 lístků. Měsíc před zahájením hlavní festivalové koncertní řady je celkově v prodeji poslední třetina vstupenek

Oblíbený prolog, který již několik let předznamenává hlavní koncertní řadu Lípy Musicy v impozantních oybinských ruinách, představí letos jednoho z předních zástupců mladé české generace houslistů, Jiřího Vodičku. Podobně jako festivalovým publikem milovaný Josef Špaček, je i tento houslista přes své mládí nejen sólistou s mezinárodním renomé, ale také koncertním mistrem našeho prvního orchestru, České filharmonie. V programu nazvaném Český Paganini, jak se Jiřímu Vodičkovi přezdívá, nezazní přímo ukázky z tvorby tohoto ďábelského houslisty. Tklivostí, lehkostí a úžasnou virtuozitou Jiřího Vodičky se však budete nechat okouzlit v efektním průřezu českým i světovým klasickým a romantickým repertoárem za doprovodu renomovaného Českého komorního orchestru.

Připravil jsem si pro posluchače velmi virtuózní a romantický program z dílny francouzského a španělského skladatele. Tedy Saint-Saense: Rondo Capriccioso a Pabla de Sarasateho: Fantazii Carmen. Obě tyto skladby zbožňuji. Jsou velmi dynamické, nabízí celou řadu technik a celé jsou zaobalené do úžasných a slavných melodií,“ představuje program Jiří Vodička. Rozhovor s Jiřím Vodičkou si můžete přečíst v aktuálním vydání našich festivalových novin.  

Český Paganini na Oybinu
prolog, pátek 11. srpna, 21.00 | Oybin, zřícenina gotického kostela
Jiří Vodička – housle
Český komorní orchestr

Více informací a poslední vstupenky zde.