Českolipský komorní cyklus – Epoque Quartet & Siempre Nuevo

Koncert bude součástí vzpomínkového programu na pět tisíc obyvatel České Lípy, kteří byli 15. června 1945 odsunuti do Německa. V odpoledních hodinách se u bývalého pivovaru v České Lípě uskuteční navíc i pamětní setkání na tuto událost.

Epoque Quartet & Siempre Nuevo
A. Piazzolla | M. Brunner | P. Wajsar | Š. Rak a další

Epoque Quartet:
David Pokorný – 1. housle, Vladimír Klánský – 2. housle
Vladimír Kroupa – viola, Vít Petrášek – violoncello
Siempre Nuevo:
Matěj Freml, Patrick Vacík – kytara

Netradiční spojení kytarového dua Siempre Nuevo a předního smyčcového kvarteta Epoque Quartet přináší zvukomalebné pásmo na pomezí klasické hudby, jazzu a tanga. Epoque Quartet má pevné místo na české a evropské hudební scéně a výrazně posouvá hranice kvartetního repertoáru vstříc neklasickým žánrům. Za dobu své existence se vyprofi loval ve špičkový soubor, který je kromě sólových koncertů také často zván ke spolupráci celou řadou skvělých hudebníků z různých odvětví muzikantské branže. Podobného kreditu se těší i kytarové duo Siempre Nuevo. Společné vystoupení této formace slibuje virtuozitu, zvukovou originalitu i hravost. Koncert bude součástí vzpomínkového programu na pět tisíc obyvatel České Lípy, kteří byli 15. června 1945 vyhnáni ze svých domovů. Během jediného dne musel jejich průvod, složený převážně z žen, dětí a starých lidí, ujít strastiplnou cestu z České Lípy až do saského Waltersdorfu. Koncertu bude v odpoledních hodinách předcházet pamětní setkání u bývalého pivovaru v České Lípě, kde se odehrálo jedno z prvních dějství poválečného divokého odsunu z Českolipska.

V případě nepřízně počasí se koncert uskuteční v kostele Mistra Jana Husa.

Českolipským komorním cyklem vás provede Pavel Ryjáček, t. č. vynikající moderátor Českého rozhlasu, stanice Vltava. Zavede vás nejen do tajů a souvislostí skladatelských a historických, ale zprostředkuje vám také nevšední setkání s umělci formou dialogu.