Třetina lístků prodána!

20 dní od zahájení předprodeje již třetina vstupenek na 16. ročník MHF Lípa Musica zná své majitele a některé koncerty se již blíží stavu úplného vyprodání. Jako největší hit, který festival letos pro návštěvníky připravil, se dle návštěvnického zájmu v první řadě jeví závěrečný operní galakoncert Adama Plachetky, kde se již festivalové zásoby ztenčily k pouhým dvěma desítkám vstupenek.

Láká i Bennewitzovo kvarteto do Doks, kde má festival v prodeji poslední místa, nebo flamencový Tanec radosti, který se uskuteční za účasti německého dua Café del Mundo v Centru textilního tisku v České Lípě. Tradičním prodejním šlágrem je i Hradišťan, který se letos představí v Kamenickém Šenově a kde se také nabídka vstupenek již opovážlivě zmenšuje, a láká i duo Bárta – Fialová a jejich Melancholie v Biberově kapli.

Z opačného spektra však jistě za povšimnutí stojí již samotný oybinský prolog, který slibuje výjimečný zážitek v jedinečném prostoru kostela s nebeskou klenbou, kam Lípa Musica letos přiveze jednoho z našich nejlepších houslistů, který je vedle festivalovým publikem milovaného Josefa Špačka také koncertním mistrem České filharmonie. Jiří Vodička za doprovodu Českého komorního orchestru v Oybině představí reprezentativní výběr české i světové klasické hudby. Zářijový zahajovací koncert nabídne skutečnou lahůdku, ve které si přijdou na své milovníci krásných hlasů, staré hudby, ale i anglických písní a křehkého génia, písničkáře a kytaristy Nicka Drake. Výjimečný projekt Requiem za růžový měsíc ověnčený prestižní cenou ECHO Klassik, na němž se představí Joel Frederiksen a Ensemble Phoenix Munich bude událostí nejen pro českolipský region.

Saskou kapitolu letos ozdobí několik nový prostor včetně drážďanské metropole. Nový prostor však festival nalezl i v Žitavě, kde se poprvé představí v místním velkolepém Johanniskirche. Prostory této žitavské dominanty rozezní jedno z nejúchvatnějších děl světové hudební literatury – Mozartovo Requiem, navíc v dnes málo uváděné původnější verzi posmrtného dokomponování díla Josefem Leopolodem Eyblerem.

Zcela novou lokalitou bude lázeňská obec Lückendorf, v jejímž kostele se v pestrém programu představí jedno z našich nejlepších dechový kvintet Afflatus. Samotný epilog nejen saské kapitoly, ale i celého festivalu se uskuteční v Drážďanech, symbolicky ve válkou poničeném Hofkirche, kde proběhne děkovná bohoslužba celebrovaná saským a litoměřickým biskupem a koncert rezidenční Scholy Gregoriany Pragensis.

Předtím však si můžete „zatančit“ se skvělým Pražským komorním baletem, který se vrací do České Lípy a provede zde svůj nový a velmi povedený program Mystérium času. Ani tím však nabídka Lípy Musicy nekončí, neváhejte a prostudujte náš program a zajistěte si svá místa včas. V září už by mohlo být pozdě… více k programu a možnosti zakoupit vstupenky zde