Závěrečným koncertem vše nekončí

Ano, je to tak. Máme za sebou další, v řadě již jedenáctý ročník festivalu, který letos poprvé ve své historii překročil při své činnosti hranice našeho státu. Doufáme, že i vy, naši posluchači, jste byli spokojeni a budeme vděčni za jakékoliv podněty, které by festival posunuly opět blíže k jeho publiku. Na našem webu proto naleznete jak novou možnost komentování jednotlivých článků, tak online kontaktní formulář. Pro vyjádření svých názorů můžete také využít zdi naší facebook stránky.

Novinkou v letošním ročníku byly například tištěné programy na většinu koncertů. Příčinou této změny byl také podnět z řad dlouhodobých příznivců a následkem tohoto se snížila potřeba nošení katalogu (případně vzetí nového) na každý z koncertů a také se zjednodušila orientace v díle a díky většímu kontrastu se zlepšila i (v kostelním prostředí mnohdy velmi špatná) čitelnost samotného textu. Doufáme, že takových podnětů bude přibývat, protože jsou pro nás inspirující.

Ačkoliv jedenáctý ročník právě skončil, dvanáctý se již rýsuje a my doufáme, že se nám podaří úspěšně navázat na letošní mezinárodní kooperaci. Působení v příhraničních německých městech vnáší do koncertů nádech exotična nepoznaných míst a krásný, naplňující pocit ze spontánní spolupráce. Doufáme také, že se nám opět podaří zajistit festivalový autobus, který by usnadnil přístup na mnohdy špatně dostupná místa i těm, kteří nemají možnost se na koncert dostat jiným způsobem. 

Děkujeme Vám za přízeň a odezvu, která dává naší práci smysl a věříme, že se napřesrok opět setkáme v podzimním čase u cyklu hudebních skvostů, které pro Vás již nyní připravujeme.

s díky a přáním mnoha štěstí

Vaše

Lípa Musica