20. Lípa Musica vrcholí společně s Jiřím Suchým a Semaforem

„Když mi bylo dvaapadesát, říkal jsem si, že v šedesáti skončím. Později jsem si říkal v sedmdesáti, pak v osmdesáti. A dneska si říkám: Nevím, kdy skončím, a jsem strašně zvědavej, kam to až dotáhnu,“ říká Jiří Suchý. 

20. ročník MHF Lípa Musica vyvrcholí na státní svátek 28. října v tradiční lokalitě – Městském divadle v Novém Boru. Na programu je výjimečný narozeninový koncert, který je poctou mimořádné osobnosti české kultury – Jiřímu Suchému. Ten 1. října letošního roku oslavil 90. narozeniny a při této příležitosti se společně s Jitkou Molavcovou a za doprovodu Orchestru divadla Semafor řízeného Jiřím J. N. Svobodou představí na slavnostním narozeninovém koncertu i v rámci jubilejního ročníku festivalu. Na programu zazní „nezapomenutelné písně, na které se zapomnělo…“ z dílny Jiřího Suchého, Jiřího Šlitra, ale i Jiřího Voskovce a Jana Wericha. Vstupenky na závěrečný koncert 20. ročníku festivalu jsou již zcela vyprodány. 

Letošní ročník definitivně uzavře tradiční epilog ve spolupráci se ZUŠ Česká Lípa Má to smysl! Ten v letošní roce zaštítí houslista Josef Špaček a klavírista Miroslav Sekera. Společně s žáky ZUŠ se na jednom pódiu představí v pátek 19. listopadu v KD Crystal v České Lípě. Vstupenky na tento koncert jsou v prodeji ve festivalové pokladně i online