;

Adventní koncert komorního cyklu s moravským folklórem i jazzem

Finální tečku za letošním šestým ročníkem Českolipského komorního cyklu udělá v úterý 12. prosince v Jiráskově divadle v České Lípě adventní koncert v podání populární cimbalistky, zpěvačky a skladatelky Zuzany Lapčíkové. Ta si v projektu nazvaném Z nebe jest vyšel ke spolupráci přizvala své kolegy, se kterými hraje v kvintetním obsazení, ale i zajímavého hosta ze světa jazzu. Jejími komorními partnery budou saxofonista Štěpán Flagar, kontrabasista Jožka Mikulka, klavírista Stanislav Mácha a bicista a perkusista Otto Hejnic. Šperkem večera bude respektovaný jazzový klavírista a skladatel Emil Viklický. Program večera nabídne adventní moravské lidové písně v jazzových aranžích, skladby z alba Marija Panna přečistá – Písně adventu a Vánoc z Moravy. 

Písně adventu a Vánoc zpěvačky a cimbalistky Zuzany Lapčíkové vycházejí ze starobylých kancionálů a ústně tradované slovesnosti. Společně se svým kvintetem je však přetváří do současné, jazzem okořeněné hudby, která osciluje mezi žánry v převážně intimně komorní náladě, plné ztišení a posvátné pokory před Stvořitelem, kterou tu a tam Zuzana Lapčíková rozehrává i radostnou vánoční rozdováděností. Její zpěv je tou zlatou nití sdílející s neobyčejným citem čirou radost, pokoru před Stvořitelem i tichou něhu, s jakou Maria pohlíží na malého Ježíška. 

Přijměte pozvání na podivuhodné setkání jazzu s kouzelnou poetikou lidových písní, které navodí atmosféru krásného vánočního času plného očekávání a naděje. Vstupenky v prodeji zde