Kdo umí lépe zpívat? Byl vyhlášen třetí ročník soutěže Lípa Cantantes

Mezinárodní hudební festival Lípa Musica společně se základní uměleckou školou v České Lípě vyhlašují již třetí ročník pěvecké soutěže Lípa Cantantes. Zapojit se do ní může každý, kdo se věnuje klasickému sólovému nebo komornímu zpěvu, je mu mezi 7-25 lety a je z Libereckého kraje. Soutěž proběhne v pátek 8. dubna 2016 na sále českolipské zušky, přihlášky se přijímají do 30. března 2016. Celý soutěžní den bude zakončen veřejným koncertem vítězů jednotlivých kategorií, v pátek 8. dubna v 17:00.

Smyslem soutěže je podpořit zájem mladých lidí o interpretaci písní českých i světových autorů, vytváření příležitostí pro talentované žáky a rozvíjení jejich zájmu o klasický zpěv. Pravidla soutěže, jednotlivé kategorie i přihlášky najdou zájemci níže nebo v kanceláři festivalu v Klášterní ulici v České Lípě. Tam si mohou pěvci přihlášky nejen vyzvednout, ale také osobně odevzdat.

Výkony přihlášených budou hodnotit ti nejpovolanější – předsedkyní poroty bude stejně jako v předchozích letech Magdalena Hajóssyová, mezinárodně uznávaná sopranistka a pedagožka na Hudební fakultě pražské AMU. V letošním roce ji doplní Anna Hlavenková, sopranistka, členka souboru Musica Bohemica nebo Verba Chordis a také Martin Prokeš, ředitel MHF Lípa Musica a profesionální pěvec. V každé kategorii bude vyhlášeno 1. - 3. místo. Kromě toho budou uděleny i další ceny – Cena ZUŠ Česká Lípa za mimořádnou interpretaci české lidové písně, Cena starostky města Česká Lípa pro absolutního vítěze a Cena Pavly Šimkové za muzikální projev v komorním zpěvu.

Propozice soutěže

Kategorie soutěže

Přihláška sólový zpěv ve formátu DOCX, PDF

Přihláška komorní zpěv ve formátu DOCX, PDF