Předposlední koncerty v Žitavě a Teplicích s Ivem Kahánkem a Pavel Haas Quartetem

20. ročník MHF Lípa Musica se pomalu chýlí ke svému závěru. Předposlední koncerty, které jsou na programu tento týden, festivalové návštěvníky zavedou do saské Žitavy a do lázeňských Teplic, kde se festival poprvé představí v Zahradním a plesovém domě. Na programu je vystoupení jednoho z našich nejlepších klavíristů současné generace – Iva Kahánka, který se společně s klarinetistou Irvinem Venyšem představí v česko-německém programu v pátek 15. října v sále žitavské radnice. V sobotu 16. října se v Teplicích uzavře působení uměleckého garanta Pavel Haas Quartet, které se v letošním roce poprvé na festivalovém podium představí sólově, a to s programem složeným z ikonických děl české kvartetní literatury.

„Naše poslední, třetí festivalové zastavení spočine ve světě hudby Smetany, Dvořáka a Janáčka, autorů, jež psali historii nejen české, ale i světové kvartetní literatury. Zazní druhý smyčcový kvartet Bedřicha Smetany, první kvartet Leoše Janáčka „Kreuzerova sonáta“ a slavný „Americký“ kvartet Antonína Dvořáka. Když se nás zeptáte, co tato tři díla spojuje, tak všechna totálně předběhla svou dobu. Smetana posunul kvartetem d moll romantismus do dalšího století, Janáček novátorsky zpracoval téma žárlivosti, lásky, vraždy, smíření i odcházení z tohoto světa. A Dvořák? Jednoduše dokonalá skladba, kterou nelze než milovat!“, uvádí ke svému poslednímu letošnímu vystoupení Pavel Haas Quartet.

Zbývající vstupenky jsou v prodeji již pouze na vystoupení Pavel Haas Quarteta v Teplicích, a to mimořádně v prodejní síti Ticketportal, v pokladně Domu kultury v Teplicích či online.