;

Českolipský komorní cyklus – Alinde Quintet

út 25/4/19h | Česká Lípa, kostel Mistra Jana Husa

Alinde Quintet

Franz Danzi: Dechový kvintet č . 2 g moll, op. 56
Viktor Kalabis: Divertimento pro dech. kvinteto, op. 10
Carl Nielsen: Dechový kvintet, op. 43

Alinde Quintet:
Anna Talácková – flétna, Barbora Trnčíková – hoboj, David Šimeček – klarinet, Kryštof Koska – lesní roh, Petr Sedlák – fagot

Dechový soubor Alinde Quintet byl založen roku 2019 mladými hudebníky, kteří studovali na prestižních univerzitách v Londý ně, Bruselu, Lublani, Lyonu, Praze či Brně. Již krátce po svém vzniku soubor vyhrál první cenu na Mezinárodní hudební soutěži v Bukurešti, zanedlouho také na mezinárodní soutěži ODIN a třetí cenu získal na Mezinárodní soutěži komorních souborů OPUS 2021. Členové souboru zastávají vedoucí pozice v předních českých a zahraničních orchestrech a i jako sólisté získali ocenění v mnoha mezinárodních soutěžích. Soubor zazářil i v rámci projektu Showcase mladých českých interpretů 2022 pod patronátem hornisty Radka Baboráka a úspěšně vystupuje například s renomovaným basistou Adamem Plachetkou. Pro komorní cyklus nastudoval program složený z děl raně i pozdně romantických včetně představení tvorby jednoho z nejvýznamnějších českých komponistů druhé poloviny 20. století.

Využijte možnost nákupu zvýhodněného abonmá na celý ročník cyklu a získejte jeden koncert a autobusovou dopravu zdarma. Více informací zde.