;

Českolipský komorní cyklus – Bardolino / POZOR PŘESUNUTO DO AMFITEÁTRU

Upozornění: Vstup do amfiteátru bude otevřen pouze přes klášterní zahradu z Loretánské ulice kolem kláštera. Koncert je možné navštívit zdarma při respektování aktuálně platných protiepidemických opatření – nošení respirátorů a splnění jedné ze tří podmínek tzv. TNO (test, nemoc, očkování), tedy ukončené očkování, nebo min. 22 dní po 1. dávce; nebo prokázání lhůty 180 dní po prodělané nemoci covid-19; nebo negativní PCR či antigenní test ne starší než 7 dní (PCR) resp. 72 hod. (AG). 

V případě nepříznivého počasí se koncert uskuteční v kostele Narození Panny Marie v Mariánské ulici v České Lípě.

Bardolino

Cesta kolem světa za 80 minut
Pavel Fischer – housle, zpěv
Margit Koláčková – violoncello, zpěv
Jana Procházková – zpěv, perkuse
Jakub Jedlinský – akordeon, zpěv

Parafráze slavného titulu Julese Verna je příslibem neobyčejného hudebního večera, který představí originální a energické spojení klasické hudby, etna a jazzu. Soubor Bardolino je pro svůj profesionální přístup, autenticitu i spontaneitu na české hudební scéně fenoménem zcela mimořádným. S obrovskou lehkostí překračuje hranice různých hudebních žánrů, prezentuje klasickou hudbu v nových souvislostech a na prvním místě uvolňuje z hudebního přediva skutečné emoce. Na pomyslné cestě kolem světa si vychutnáte živočišnou krásu tradiční hudby ze všech jeho koutů – od moravských lidových písní, přes plnokrevný klezmer, písně sefardské či mystické keltské melodie nás Bardolino zavede i k nespoutané tvorbě balkánské a romské, prosluněným afro-kubánským a argentinským rytmům či meditačním zpěvům staré Asie. To vše v excelentní autorské úpravě i podání jedinečného Bardolina.

Českolipským komorním cyklem vás provede Pavel Ryjáček, t. č. vynikající moderátor Českého rozhlasu, stanice Vltava. Zavede vás nejen do tajů a souvislostí skladatelských a historických, ale zprostředkuje vám také nevšední setkání s umělci formou dialogu.