Českolipský komorní cyklus – Epoque Quartet & Siempre Nuevo / KONCERT JE PŘESUNUT DO JIRÁSKOVA DIVADLA!

Epoque Quartet & Siempre Nuevo
A. Piazzolla | M. Brunner | P. Wajsar | Š. Rak a další

Epoque Quartet:
David Pokorný – 1. housle, Vladimír Klánský – 2. housle
Vladimír Kroupa – viola, Vít Petrášek – violoncello
Siempre Nuevo:
Matěj Freml, Patrick Vacík – kytara

Netradiční spojení kytarového dua Siempre Nuevo a předního smyčcového kvarteta Epoque Quartet přináší zvukomalebné pásmo na pomezí klasické hudby, jazzu a tanga. Epoque Quartet má pevné místo na české a evropské hudební scéně a výrazně posouvá hranice kvartetního repertoáru vstříc neklasickým žánrům. Za dobu své existence se vyprofi loval ve špičkový soubor, který je kromě sólových koncertů také často zván ke spolupráci celou řadou skvělých hudebníků z různých odvětví muzikantské branže. Podobného kreditu se těší i kytarové duo Siempre Nuevo. Společné vystoupení této formace slibuje virtuozitu, zvukovou originalitu i hravost. Koncert bude vzpomínkou na na pět tisíc obyvatel České Lípy, kteří byli 15. června 1945 vyhnáni ze svých domovů. Během jediného dne musel jejich průvod, složený převážně z žen, dětí a starých lidí, ujít strastiplnou cestu z České Lípy až do saského Waltersdorfu. 

Koncert bude vzpomínkou na pět tisíc obyvatel České Lípy, kteří byli 15. června 1945 odsunuti do Německa, hostem koncertu bude Mgr. Tomáš Cidlina, historik Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě. 

Českolipským komorním cyklem vás provede Pavel Ryjáček, t. č. vynikající moderátor Českého rozhlasu, stanice Vltava. Zavede vás nejen do tajů a souvislostí skladatelských a historických, ale zprostředkuje vám také nevšední setkání s umělci formou dialogu.

UPOZORNĚNÍNávštěva koncertu bude možná za dodržení aktuálně platných bezpečnostních opatření.