Českolipský komorní cyklus – Pavel Steidl & Lukáš Sommer

Pavel Steidl & Lukáš Sommer
J. K. Mertz | C. Domeniconi | P. Steidl | L. Sommer*
*premiéra skladby pro Českolipský komorní cyklus
Pavel Steidl, Lukáš Sommer – kytara

Jedinečné ryzí umění a bezmezná energie, to jsou nezamě nitelné znaky vysoce expresivních vystoupení kytarového virtuóza Pavla Steidla, které dodávají jeho recitálům úžasný vzrušující rozměr. Žák ikonického Štěpána Raka, Davida Russella či Abela Carlevara je dnes jedním z nejuznávanějších virtuózů klasické kytary své generace a světová kritika jej řadí mezi nejvýznamnější kytaristy světa vůbec. Steidl za svou úspěšnou kariéru koncertoval již ve třiceti zemích světa a přesto jeho vystoupení v České Lípě bude premiérou. Poprvé se totiž na pódiu setká se svým obdivovatelem a neméně výrazným kytaristou Lukášem Sommerem. Ten je nejen uznávaným virtuózem oplývajícím suverénní technikou, ale také jednou z vůdčích osobností mladé skladatelské generace v mezinárodním měřítku.

Českolipským komorním cyklem vás provede Pavel Ryjáček, t. č. vynikající moderátor Českého rozhlasu, stanice Vltava. Zavede vás nejen do tajů a souvislostí skladatelských a historických, ale zprostředkuje vám také nevšední setkání s umělci formou dialogu.

Předprodej vstupenek bude zahájen později v závislosti vývoji pandemické situace. Vstupenky i abonmá je však možné si již nyní rezervovat s využitím rezervačního formuláře.