Českolipský komorní cyklus – Pavel Steidl & Lukáš Sommer

UPOZORNĚNÍ: S ohledem na přetrvávjící nepříznivou epidemiologickou situaci a přijatá restriktivní opatření je velmi pravděpodobné, že se tento koncert uskuteční pouze online, jeho sledování bude možné prostřednictvím našeho youtube kanálu. 

Pavel Steidl & Lukáš Sommer
J. K. Mertz | C. Domeniconi | P. Steidl | L. Sommer*
*premiéra skladby pro Českolipský komorní cyklus
Pavel Steidl, Lukáš Sommer – kytara

Jedinečné ryzí umění a bezmezná energie, to jsou nezamě nitelné znaky vysoce expresivních vystoupení kytarového virtuóza Pavla Steidla, které dodávají jeho recitálům úžasný vzrušující rozměr. Žák ikonického Štěpána Raka, Davida Russella či Abela Carlevara je dnes jedním z nejuznávanějších virtuózů klasické kytary své generace a světová kritika jej řadí mezi nejvýznamnější kytaristy světa vůbec. Steidl za svou úspěšnou kariéru koncertoval již ve třiceti zemích světa a přesto jeho vystoupení v České Lípě bude premiérou. Poprvé se totiž na pódiu setká se svým obdivovatelem a neméně výrazným kytaristou Lukášem Sommerem. Ten je nejen uznávaným virtuózem oplývajícím suverénní technikou, ale také jednou z vůdčích osobností mladé skladatelské generace v mezinárodním měřítku.

Českolipským komorním cyklem vás provede Pavel Ryjáček, t. č. vynikající moderátor Českého rozhlasu, stanice Vltava. Zavede vás nejen do tajů a souvislostí skladatelských a historických, ale zprostředkuje vám také nevšední setkání s umělci formou dialogu.