;

Českolipský komorní cyklus – Pavel Steidl & Lukáš Sommer / ONLINE

UPOZORNĚNÍ: S ohledem na přetrvávající nepříznivou epidemiologickou situaci a přijatá restriktivní opatření se tento koncert uskuteční pouze online, jeho sledování bude možné prostřednictvím našeho youtube kanálu či přímo zde – na této stránce. Sledování koncertu bude přístupné zdarma či za dobrovolný dárcovský příspěvek, k jehož úhradě můžete využít online prodejní systém. V sekci "koupit vstupenku" naleznete možnost věnovat nám dar ve výši 100, 250 nebo 500 Kč. Děkujeme za vaši vstřícnost a podporu! 

Pavel Steidl & Lukáš Sommer

Program koncertu:
Fernando Sor (1778–1839): Menuety, op. 11 (výběr)
Fernando Sor: L’Encouragement op. 34
Lukáš Sommer (1984): Vzpomínka na Tarregu
Bezvětří – fantazie na báseň Víta Slívy
Carlo Domeniconi (1947): Preludium a fuga č. 4 b moll, op. 97
Phillip Houghton (1954–2017): Ophelia, sonáta
Lukáš Sommer: Sonatina in Re / světová premiéra

Pavel Steidl a Lukáš Sommer – kytara

Podrobný program koncertu si můžete stáhnout zde.

 

Jedinečné ryzí umění a bezmezná energie, to jsou nezamě nitelné znaky vysoce expresivních vystoupení kytarového virtuóza Pavla Steidla, které dodávají jeho recitálům úžasný vzrušující rozměr. Žák ikonického Štěpána Raka, Davida Russella či Abela Carlevara je dnes jedním z nejuznávanějších virtuózů klasické kytary své generace a světová kritika jej řadí mezi nejvýznamnější kytaristy světa vůbec. Steidl za svou úspěšnou kariéru koncertoval již ve třiceti zemích světa a přesto jeho vystoupení v České Lípě bude premiérou. Poprvé se totiž na pódiu setká se svým obdivovatelem a neméně výrazným kytaristou Lukášem Sommerem. Ten je nejen uznávaným virtuózem oplývajícím suverénní technikou, ale také jednou z vůdčích osobností mladé skladatelské generace v mezinárodním měřítku.

Českolipským komorním cyklem vás provede Pavel Ryjáček, t. č. vynikající moderátor Českého rozhlasu, stanice Vltava. Zavede vás nejen do tajů a souvislostí skladatelských a historických, ale zprostředkuje vám také nevšední setkání s umělci formou dialogu.