;

Dagmar Pecková - "operní gala"

Cena vstupenky: 400/700/1000,- Kč

Dagmar Pecková - mezzosoprán, Martin Doubravský – dirigent, Severočeská filharmonie Teplice
Program: “Operní gala” - W. A. Mozart, P. I. Čajkovskij, C. Saint – Saëns, R. Wagner

Dagmar Pecková se předvede v celé škále operních rolí – od Cherubína z Mozartovy Figarovy svatby až po Waltrautu z Wagnerova Soumraku bohů – a představí i méně známé tituly: Čajkovského Pannu Orleánskou a Samsona a Dalilu od Saint-Saënse.

Dagmar Pecková absolvovala pražskou konzervatoř a operní studium v Drážďanech. Vystřídala angažmá v drážďanské Semperově opeře a Státní opeře v Berlíně, představila se též v řadě dalších významných světových scén (Stuttgart, Ženeva, Mnichov, San Francisco, Paříž, Barcelona aj.) včetně londýnské Královské opery Covent Garden.

V rámci své koncertní činnosti vystupuje na pódiích ve Vídni, Madridu, Londýně, Tokiu, Curychu, Montrealu, Moskvě a řadě dalších měst, zpívala též v newyorské Carnegie Hall. Vystupuje i na mezinárodních festivalech v Bregenzu, Salcburku, Praze či San Sebastianu.
Spolupracuje s České filharmonie i dirigenty (Jiří Bělohlávek, Sir Charles Mackerras, Richard Hickox, Libor Pešek ad.). Mezi její nejvýznamnější nahrávky patří CD s áriemi Gustava Mahlera a Wolfganga Amadea Mozarta.

V roce 1999 obdržela Pecková cenu Thálie v oboru opera za roli Carmen v inscenaci pražského Národního divadla.

www | youtube Dagmar Peckové
www | SČFT