;

Joyce DiDonato: Songplay

9/3/2024/19.00
Liberec, Divadlo F. X. Šaldy

Joyce DiDonato: Songplay
mimořádný Koncert pro Liberecký kraj

Pod záštitou prezidenta České republiky pana Petra Pavla. 

Svůdný i hravý dialog klasických italských písní a amerického jazzu v podání nejvýraznější operní hvězdy současnosti.

T. Giordani / G. Caccini / G. Torelli / B. Marcello / A. Parisotti / G. Paisiello / A. Wrubel / J. Bock / D. Ellington / I. Jones / G. Shearing / G. Scheer / R. Rodgers ad.

Joyce DiDonato – mezzosoprán
Craig Terry – klavír, aranže
Gregg August – kontrabas
Jimmy Madison – perkuse
Charlie Porter – trubka
Lautaro Greco – bandoneon 

Držitelka několika cen Grammy, jedna z nejvýraznějších operních hvězd současnosti, výjimečná, odvážná a inspirativní osobnost, která proměňuje svět umění… to je americká mezzosopranistka Joyce DiDonato, která vystoupí na zcela mimořádném Koncertu pro Liberecký kraj v roce 2024!

Špičková pěvkyně, jejíž hlas je odbornou kritikou přirovnáván ke dvacetičtyřkarátovému zlatu, si podmanila celý svět nejen svým dokonalým vokálním uměním, ale i vynikajícím herectvím, charismatem, vtipem a bezprostředním přístupem k publiku. Za své originální projekty sbírá nejvýznamnější hudební ocenění světa, a právě jeden z nich představí unikátně v České republice na festivalu Lípa Musica.

Prestižní cenou Grammy ozdobený projekt Songplay překlenuje propast mezi jazzem, operou a populární hudbou a přináší chytře promyšlený crossover. Za doprovodu prvotřídních hudebníků z rozmanitých světů opery, jazzu a tanga Joyce DiDonato nabízí čisté potěšení z improvizace, experimentu a žánrového dialogu mezi italským barokem a písněmi Duka Ellingtona, Richarda Rodgerse a dalších jazzových legend 20. století.

Nenechte si ujít naprosto strhující a nezapomenutelný hudební zážitek v prvotřídní interpretaci dokonalé jak diamant, s odzbrojujícím výrazem, který se dotkne vašeho srdce, a okouzlí vás svojí lehkostí, hravostí a přitažlivým espritem. Poznejte operní superstar 21. století Joyce DiDonato, která svým jiskřivým uměním rozzáří Křišťálové údolí, vystoupejte s námi na dosavadní vrchol Lípy Musicy a zažijte skutečnou hudební extázi!

 

Partnery tohoto mimořádného koncertu jsou:

                               warmnis.png

                                       

Mediální partneři:

                                                                                

předpokládaná délka koncertu: 1: 30 / toalety k dispozici