Jurkovičovy ukolébavky / ZRUŠENO

POZOR: V důsledku přijatých protiepidemických opatření a jejich dalšího zpřísňování dochází ke zrušení tohoto koncertu. Vstupné bude vráceno dle níže uvedených pokynů.

Vstupné za zakoupené vstupenky na zrušené koncerty bude v případě hotovostního nákupu na festivalové pokladně v Žižkově ulici č. 528/6 vraceno tamtéž v provozní době pokladny, tj. po a st: 15.00–17.00, út a čt: 14.00–16.00. V případě bezhotovostního nákupu bez ohledu na místo nákupu (platba kartou na pokladně, online na www.lipamusica.cz či v síti Colosseum Ticket) je pro vrácení nutné vyplnit tento formulář na webových stránkách Colosseumticket: https://www.colosseumticket.cz/cs/formular-pro-vraceni-vstupneho. Vstupné bude následně vráceno na účty návštěvníků. Nárok na vrácení vstupného je uplatnitelný do 30. října 2020.

JURKOVIČOVY UKOLÉBAVKY

pondělí 19. října 19.00
Doksy, zámek, Rytířský sál

Hana Blažíková – soprán
Jana Semerádová – barokní flétny
Mélusine Srovnal – viola da gamba
Jan Krejča – theorba
Jiřina Dvořáková Marešová – varhanní pozitiv

Pavel Jurkovič | Adam Michna z Otradovic | Johannes Hieronymus Kapsberger

Že by lapidární nevinné dětské zpívánky měly patřit na festivalový program? Ano! Poznejte s námi barevný svět ukolébavek Pavla Jurkoviče – zpěváka, hudebníka a učitele, kterému několik generací skvělých mladých hudebníků v čele se sopranistkou Hanou Blažíkovou vděčí za láskyplné uvedení do kouzelného světa hudby. Neodolatelné kouzlo a něhu jejího hlasu doplní celá řada vynikajících muzikantů pod vedením éterické fl étnistky Jany Semerádové. V ukolébavkách se nezapře Jurkovičova láska k moravské lidové písni ani jeho znalost barokních kancionálů, a proto také poetické aranže písní vycházejí především z barokního a lidového instrumentáře. Niternou krásu těchto drobných drahokamů představili umělci nedávno na supraphonské nahrávce, koncertně ji na festivalovou nabídku poprvé provedou na dokském zámku. Nenechte si ujít tuto mimořádnou líbeznou premiéru a přijďte si vybrat svou nejkrásnější ukolébavku i vy…

předpokládaná délka koncertu: 1 hod 30 min / toalety k dispozici

Součást projektu Spojeni hudbou: