Musica Bohemica: Poezie lidové písně / KONCERT ZRUŠEN!

POZOR: V souvislosti s vyhlášením nouzového stavu od 5. října 2020 a přijetím krizového opatření v důsledku pandemie SARS-CoV-2 dochází k následujícím změnám v programu 19. ročníku MHF Lípa Musica. Koncert s názvem Musica Bohemica: Poezie lidové písně plánovaný na úterý 6. října do Bartholomeus Gallery&Café v Teplicích se ruší. Náhradní termín tohoto koncertu bude patrně stanoven až na rok 2021.

Zakoupené vstupenky budou vráceny v místě nákupu, tj. hotovostní prodeje na festivalové pokladně v Žižkově ulici č. 528/6, příp. v Turistickém centru VisitTeplice či přes ColosseumTicket. Vrácení přímo na pobočkách Colosseum Ticket bohužel není možné, je nutné vyplnit tento formulář: https://www.colosseumticket.cz/cs/formular-pro-vraceni-vstupneho. V případě bezhotovostních plateb budou vstupenky stornovány rovněž přes výše formulář a vstupné bude následně vráceno na účty návštěvníků. Zakoupené e-vstupenky budou automaticky stornovány a částky vráceny na účty návštěvníků.

MUSICA BOHEMICA: POEZIE LIDOVÉ PÍSNĚ

úterý 6. října 19.00
Teplice, Bartholomeus Gallery Café

Anna Hlavenková – soprán
Martin Prokeš – tenor
Musica Bohemica
Jaroslav Krček – um. vedoucí
David Švec – dirigent

moravská a česká lidová inspirace v úpravách Jaroslava Krčka

Lidová píseň se pomalu vytrácí z našich životů, avšak jedním z bardů, který se hrdě bije za její uchování a se svým souborem už bezmála půlstoletí přináší svým posluchačům radost, krásu a poezii, v lidové písni vrchovatě obsaženou, je Jaroslav Krček. Dirigent, skladatel, hráč na bezpočet hudebních nástrojů, zpěvák, hudební režisér a dokonce i výrobce nástrojů. Umělec více než renesanční je i za hranicí osmé dekády svého života studnicí nezdolné životní energie, optimismu, neutuchající touhy po muzikantské dokonalosti a nikdy nevysychajícím pramenem hudebních nápadů. Jedním z takových je i nový projekt, který vzdává hold lidové písni v úpravách, které jí vtiskli již dříve klasičtí hudební skladatelé Bohuslav Martinů a Leoš Janáček a nyní Krček sám. Bez akademické strnulosti, spontánně a s vřelým citem a přitom vytříbeně, jak je Krčkovi vlastní. V sólových partech se představí nejen členka Krčkova ansámblu, ale i z jiných operních a koncertních pódií ostřílená teplická sopranistka Anna Hlavenková a ředitel festivalu, zkušený tenorista a teplický rodák Martin Prokeš.

Pro studenty konzervatoře vstupné 100,- Kč. 

předpokládaná délka koncertu: 1 hod 30 min / toalety k dispozici