Pražská komorní filharmonie, Gaetano d'Espinosa

Gaetano d'Espinosa – dirigent

Zahajovací koncert

Základní obsazení Pražské komorní filharmonie vychází z typu orchestru období vídeňského klasicismu, jehož skladby tvoří základní pilíř repertoáru. Kromě vrcholných děl této epochy, romantické éry a 20. století je doplněn speciální sérií koncertů moderní a soudobé hudby, která je stále v nabídce českých orchestrů ojedinělá.

Pražská komorní filharmonie vystupuje mimo jiné v předních světových sálech, pravidelně je zvána na mezinárodní hudební festivaly a vystupuje se světoznámými dirigenty a sólisty, mezi nimiž jsou: Vladimir Ashkenazy, Milan Turkovi, Emmanuel Villaume, Jefim Bronfman, András Schiff, Shlomo Mintz, Sarah Chang, Isabelle Faust, Mischa Maisky, Magdalena Kožená, Anna Netrebko, Natalie Dessay, Rolando Villazón, Placido Domingo a mnoho dalších. Za dobu své činnosti orchestr natočil přes 60 kompaktních disků pro světová hudební vydavatelství, jako např. Deutsche Grammophon, Decca, Supraphon, EMI nebo Harmonia Mundi. Mezi nejnovější alba Pražské komorní filharmonie patří živá nahrávka Mé vlasti Bedřicha Smetany ze zahajovacího koncertu festivalu Pražské jaro 2010.

Hudební kritiky z celého světa řadí dirigenta Gaetana d’Espinosu mezi jednoho z největších talentů své generace v oblasti klasické hudby. V roce 2010 dirigoval operu La Traviata v drážďanské Semperoper, a to s obrovským ohlasem, a jako asistent Fabia Luisiho dirigoval La Bohému na Pacifickém hudebním festivalu v Japonsku.


Gioacchino Rossini – předehra k opeře Italka v Alžíru
Antonín Dvořák – Česká suita D dur, op. 39
Ludwig van Beethoven – Symfonie č. 5 c moll “Osudová”, op. 67

Pokud si chcete vstupenky vyzvednout v Jablonci nad Nisou, můžete využít tento odkaz přímo na Městské divadlo v Jablonci nad Nisou.