;

Vox Organi

Vox Organi
v rámci projektu Vox Organi, hlas varhan na magických místech

benefiční koncert pro Nadační fond Ozvěna
pá 16/9/19 h Česká Lípa, bazilika Všech svatých

Katta – varhany, zpěv

J. S. Bach: Toccata d moll „dórická“ BWV 538, Nun komm der Heiden Heiland
A. Pärt: Trivium
P. Glass: Dance no. 4
Katta: cyklus Vox Organi
Meditace I.
Kyrie/ Gospodi pomiluj
Meditace II.
Stabat Mater Dolorosa
In Paradisum
Slavkof
Bogorodice Djevo)

Bosonohá uhrančivá varhanice Katta se vrací… a s ní i závan andělské éteričnosti a nespoutané živelnosti v jednom. Nepřehlédnutelná osobnost české hudební scény, jež se originálně pohybuje nejen na poli klasické hudby, ale ráda autorsky její hranice překračuje nejen svojí varhanní hrou, ale i zemitým zpěvem, nás vezme na duchovní hudební pouť od Bacha až k vlastním originálním skladbám. Na hypnotizující putování meditativní zvukovou krajinou ve jménu průzračné spirituality, které vás zasáhne svojí tajemností, krásou a posvátností. Těšit se můžete na unikátní varhanní dvojrecitál, na dialog varhanního nástroje baziliky Všech svatých v kontrastu s moderními bílými varhanami, jež vznikly speciálně pro Kattu a které vás překvapí svou nadčasovou zvukovou moderností. Večer navíc ozvláštní originální osvětlení v citlivé kombinaci intimity a jasu. Hledáte-li tip na neotřelý vzrušující večer, při němž se vám bude tajit dech a při němž budete moci projevit i svoji dobročinnost a podpořit opět sluchově hendikepované děti a jejich rodiny prostřednictvím Nadačního fondu Ozvěna, tady je…

Videoukázka na youtube zde.

Výtěžek koncertu bude věnován na podporu dětí, mladistvých a jejich rodin, kteří se potýkají se sluchovým znevýhodněním a které podporuje Nadační fond Ozvěna.

Koncert se koná v rámci projektu Vox Organi, hlas varhan na magických místech, který je spolufinancován Státním fondem kultury Ministerstva kultury ČR.

toalety k dispozici