Yasuko Tanaka, Kateřina Chroboková

Yasuko Tanaka – trubka / Japonsko
Kateřina Chroboková – varhany

Kateřina Chroboková svou mezinárodní kariéru zahájila vítězstvím na Oundle International Organ Festival v Anglii. Součástí tohoto ocenění bylo pět recitálů na mezinárodních varhanních festivalech ve Warwicku, Coventry, St. Albans, Cambridgi a ve slavné St. Pauls Cathedral v Londýně. Od té doby koncertovala již v mnoha zemích Evropy i v zámoří. Představila se mj. na koncertních pódiích v Anglii, Belgii, České republice, Holandsku, Litvě, Lucembursku, Německu, Polsku, Portugalsku a Mexiku.


Yasuko Tanaka absolvovala mistrovské kurzy u Maurice Andre v Benidormu ve Španělsku /rok 2006 a 2007/ a u Guy Touvron v Benidormu ve Španělsku /rok 2008/. Stala se taktéž vítězkou a laureátkou několika významných soutěží jako např. 30. soutěžní přehlídka posluchačů konzervatoři České Republiky ve hře na dechové nástroje v Ostravě /2006/, kde se stala absolutní vítězkou, 9. mezinárodní soutěž Villa de Benidorm v Benidormu ve Španělsku, 2. cena, 10. mezinárodní soutěž Villa de Benidorm v Benidormu ve Španělsku, 2. cena, 31. soutěžní přehlídka posluchačů konzervatoři ČR ve hře na dechové nástroje v Ostravě /2009/, 1. cena třetí kategorie oboru hra na trubku a titul laureát.
Vystupuje také jako sólistka s orchestry a provedla např. Koncert pro trubku Es-dur J. N. Hummela v Kongresovém centru České národní banky s Komorním orchestrem pražských symfoniků a se stejným programem vystoupila také ve Dvořakově síni Rudolfina s Pražským studentským orchestrem.