;

Třetí ročník Lípy Cantantes vyhrály dívky z České Lípy

Pěvecké trio ze Základní umělecké školy v České Lípě se stalo absolutním vítězem třetího ročníku Lípy Cantantes. Trio ve složení Anna Melmuková, Anna Čermáková a Kateřina Skalková si odneslo nejen Cenu starostky města Česká Lípa, ale také vítězství ve své kategorii a také zvláštní ocenění Pavly Šimkové za muzikální projev v komorním zpěvu.

Porota ve složení Magdalena Hajóssyová, Anna Hlavenková, Mgr. Romana Žatecká, Alena Losová a Martin Prokeš rozdala v pátek 8. dubna 2016 celkem 23 ocenění, z toho pět prvních míst v jednotlivých kategoriích. Kromě soutěžících porota ocenila také nejlepšího korepetitora, a to Mgr. Bohuslava Lédla ze základní umělecké školy v Turnově. Celý soutěžní den pak byl zakončen slavnostním vyhlášením a koncertem ve foyer ZUŠ Česká Lípa.

Pěveckou soutěž Lípa Cantantes vyhlašuje Mezinárodní hudební festival Lípa Musica  společně se Základní uměleckou školou Česká Lípa. Jejím smyslem je podpořit zájem mladých lidí o interpretaci písní českých i světových autorů, vytváření příležitostí pro talentované žáky a rozvíjení jejich zájmu o klasický zpěv. Soutěž byla prozatím vyhlašovaná pro mladé zpěváky od 7-25 let z Libereckého kraje. Pro další ročník se plánuje její rozšíření i na území Ústeckého kraje.

Kompletní výsledková listina