Vánoce s Musicou Bohemicou už tento pátek!

Na pátek 11. prosince jsme pro vás ve spolupráci s televizí RTM plus připravili alespoň virtuální hudební setkání. Třetí ročník Českolipského komorního cyklu završí vystoupení legendárního souboru Musica Bohemica Jaroslava Krčka. V prostředí sálu zámku Lomnice nad Popelkou zazní Krčkova Vánoční mše a výběr vánočních zpěvů a písní z Čech, Moravy i dalších koutů Evropy v originální interpretaci souboru. Koncert bude přístupný online, a to v pátek 11. prosince od 19 hodin prostřednictvím kanálu youtube. Vstupenky v hodnotě 150 Kč opravňující ke zhlédnutí koncertu jsou v prodeji zde.

Vánoce s Musicou Bohemicou pro Českolipský komorní cyklus nabídnou pestrou paletu českých a moravských vánočních koled, vánočních písní z českých barokních kancionálů a vánočních zpěvů staré Evropy v originálním aranžmá Jaroslava Krčka. Z vlastní bohaté autorské dílny Jaroslav Krček představí svoji pětidílnou Vánoční mši, která je bezezbytku prodchnuta Krčkovým humanistickým přístupem a aktuálním vánočním poselstvím.

„Vánoce nám dávají pocit domova, pocit zastavení a ztišení, pocit jistoty, mír v duši, ale také naději, která se každým rokem znovu otevírá v možnost alespoň o malý kousek posunout žití člověka k lepšímu, o malý kousek poznat to, co s příchodem zrozeného Mesiáše nastalo. Poznat lásku. Všechny písně, hudba, veškeré výtvory, které byly k oslavě vánočního času vytvořeny o tom svědčí a vypravují, neboť byly tvořeny srdcem a čistou myslí. Až budete rozsvěcet svíce na vánočním stromku, rozsviťte k tomu svá srdce a zazpívejte si alespoň v duchu písně, kterým všichni rozumíme, které jsou věčné, protože jsou nositelem víry, naděje a lásky,“ říká Jaroslav Krček.

Předvánočním večerem diváky provede nejen sám umělecký vedoucí Jaroslav Krček, ale také tradiční průvodce Českolipským komorním cyklem – Pavel Ryjáček.