Začínáme!

Tento týden se opět roztočí naše koncertní kola! Zveme vás na pokračování Českolipského komorního cyklu i na zahajovací koncert 19. ročníku Lípy Musicy. Ve středu 9. září se od 19 hodin v českolipském kostele Mistra Jana Husa představí barytonista Roman Hoza za doprovodu cembalistky a varhanice Barbary Marie Willi a violoncellisty Michala Raitmajera. V programu nazvaném Milost a pomsta zazní díla Bacha, Händela, Mendellsohna-Bartholdyho i méně známých autorů. S barytonistou Romanem Hozou se na setkání můžete těšit i na samotném festivalovém zahájení. Program čtvrtého Koncertu pro Liberecký kraj slibuje výjimečný zážitek z kompletního provedení jednoho z nejproslulejších děl světové hudební literatury. Händlova Mesiáše nastudoval a provede špičkový soubor Collegum 1704 pod vedením Václava Lukse. V sólových partech se kromě Hozy představí Hana Blažíková, Markéta Cukrová a Jaroslav Březina. Tento koncert se uskuteční v sobotu 12. 9. od 19 hodin v Divadle F. X. Šaldy v Liberci. A dobrá zpráva na závěr! Na oba koncerty si stále ještě můžete zajistit svá místa! Online rezervujte zde, případně se zastavte v naší festivalové pokladně v Žižkově ulici 528/6. Doprodej vstupenek bude v obou případech probíhat i ve večerních pokladnách před koncertem. Těšíme se na vás!

Upozornění na přijatá opatření v zájmu zajištění zdravotní bezpečnosti návštěvníků koncertů:
V souladu s aktuálně platnými opatřeními Ministerstva zdravotnictví nebude kapacita letošních koncertů překračovat 500 osob. Od 10. září je znovu zavedena povinnost nosit roušky ve všech vnitřních prostorách. Tato povinnost se týká i všech koncertů. Od povinnosti nosit roušku budou osvobozeni vystupující osoby, tj. umělci, moderátoři a osobnosti, které se ujmou průvodních slov. Prosíme Vás, abyste tuto povinnost respektovali. V případě, že máte obavy z návštěvy hromadných akcí, doporučujeme Vám pořízení respirátoru, který Vám poskytne vyšší stupeň ochrany. Ve všech koncertních prostorách pro Vás bude připravena dezinfekce rukou a budeme Vám vděčni, pokud ji před přístupem k pokladně nebo vstupem do sálu využijete. Současně Vám budeme vděčni za dodržování bezpečnostních odstupů v koncertních prostorách mimo vlastní hlediště. V případě potřeby návštěvníkům poskytneme roušku na místě. Za roušky děkujeme Libereckému kraji. 

Děkujeme Vám za respektování výše zmíněných opatření vyhlášených Ministerstvem zdravotnictví ČR a vzájemnou ohleduplnost!