;

Začínáme už za měsíc!

Již za necelý měsíc bude slavnostně zahájen letošní 12. ročník Lípy Musicy, který nabídne šest týdnů plných klasiky, opery, baletu, swingu, soulu i alternativní hudby v řadě  20 koncertů, divadelních představení a projekcí.

Od 20. září do 26. října se na více než 15 místech severočeského kraje a příhraniční Horní Lužice budete moci setkat s Dagmar Peckovou, Ivou Bittovou, Václavem Hudečkem, Josefem Špačkem, Ondřejem Havelkou a Melody Makers, ameriského sopranistu Roberta Crowa, kamerunskou soulovou zpěvačkou Ntjam Rosie a řadou dalších zajímavých umělců. Z ansámblů letošní ročník ozdobí vystoupení německého Stimmwercku, Scholy Gregoriany Pragensis či Collegia Mariana. Chybět nebude ani opera a balet naživo i v 3D, prostřednictvím stříbrného plátna se můžete vypravit na Bizetovu Carmen do Metropolitní opery či Louskáčka do petrohradské Mariinky. Živě vám neotřelé choreografie předvede Pražský komorní balet. A nezapomeneme ani na malé návštěvníky, připraveny jsou programy pro děti nebo pěvecká soutěž pro žáky základních uměleckých škol Lípa Cantantes

12. ročník MHF Lípa Musica nabízí celou paletu pestrých hudebních a divadelních zážitků nejen v České Lípě, ale i na dalších zajímavých místech severních Čech a Saska, kam vás festival rád zdarma zaveze svým autobusem. Vstupenky na festival jsou  k dostání buď online, nebo v českolipské festivalové kanceláři. Více informací o programu najdete zde. Těšíme se na Vaši návštěvu!