Slízni Smetanu!
Vážnou hudbu není třeba brát vážně.

Ve výročním Roce české hudby jsou hudbě věnované nejen koncerty, ale i řada dalších akcí včetně letošní Muzejní noci ve Vlastivědném muzeu a galerii v České Lípě. A u muzejní noci na téma hudba přece Lípa Musica nemůže chybět.

Abychom Vám dokázali, že i když se věnujeme převážně vážné hudbě, nebereme se zase až tak vážně, připravili jsme pro návštěvníky fotokoutek a soutěž. A protože v letošním roce slavíme 200. výročí narození Bedřicha Smetany, bereme Mistra s sebou.

Když se s ním přijdete vyfotit, může z toho být památka na celý život. Třeba v podobě zážitku ze zahajovacího koncertu 23. ročníku festivalu Lípa Musica.

Pravidla jsou jednoduchá: vyfotíte se s Bedřichem Smetanou, nasdílíte foto na sociálních sítích a označíte @lipamusica. My pak vylosujeme výherce, který slízne smetanu a vyhraje dvě vstupenky na Mou vlast v podání Filharmonie Brno pod taktovkou Dennise Russella Daviese.

Tak se taky neberte vážně a přijďte slíznout Smetanu. Těšíme se na Vás v pátek 21. června od 19 hodin ve Vlastivědném muzeu a galerii v České Lípě.