lm-kniha-komplet.jpg

Publikace Cestou hudby včetně CD

390 Kč

autor: Martin Prokeš
ilustrace: Atila Vörös

Vydal ARBOR – spolek pro duchovní kulturu v roce 2020 za podpory Česko-německého fondu budoucnosti.

Prolistujte si ukázku publikace.

OBJEDNAT

Při příležitosti 20. výročí založení festivalu vydal spolek ARBOR exkluzivní výpravnou publikaci, která přináší autentický pohled na vznik a vývoj festivalu od jeho počátků v českolipském Festivalu duchovní hudby až po dnešní dny, kdy jde o renomovanou mezinárodní hudební přehlídku s přesahem působnosti do Německa. Autorem publikace je zakladatel a ředitel festivalu Martin Prokeš, který zasvěcenou osobní formou vypráví příběh festivalu s důrazem na česko-německou spolupráci, která je od počátku jednou z hlavních snah festivalu i pořádajícího spolku. Autor se věnuje historickému vývoji festivalu od prvotních podnětů k jeho založení až po současnost, vzpomíná významné osobnosti, které se podílely na jeho formování, a akcentuje významné umělecké projekty, které se pod hlavičkou festivalu podařilo zrealizovat. Publikace je česko-německá a vedle bohatého fotografického materiálu je doplněna o originální kresby českolipského akademického malíře Atily Vöröse, který je členem pořádajícího spolku ARBOR a příležitostně obohacuje grafickou tvář festivalu.

Publikace je vydávána v limitovaném nákladu a je navíc doplněna o živou CD nahrávku Lípa Musica Sextet z mimořádného koncertu MHF Lípa Musica, který se uskutečnil 3. října 2019 v evangelicko-lutheránském kostele ve Waltersdorfu v rámci 18. ročníku festivalu. Umělecký garant Josef Špaček si tehdy ke spolupráci přizval pět předních světových instrumentalistů a společně provedli díla Schönberga a Dvořáka.

CD Lípa Musica Sextet

150 Kč

Arnold Schoenberg: Zjasněná noc, op. 4
Antonín Dvořák: Smyčcový sextet A dur, op. 48

Josef Špaček, Tobias Feldmann – housle
Sergej Malov, Máté Szücs – viola
Gabriel Schwabe, Tomáš Jamník – violoncello

Vydal ARBOR – spolek pro duchovní kulturu v roce 2020.

Poslechněte si ukázku z CD

OBJEDNAT

Živá nahrávka z mimořádného koncertu MHF Lípa Musica, který se uskutečnil 3. října 2019 v evangelicko-lutheránském kostele ve Waltersdorfu v rámci 18. ročníku festivalu. Umělecký garant Josef Špaček si ke spolupráci přizval pět předních světových instrumentalistů a společně provedli díla Schönberga a Dvořáka. 

V našem e-shopu objevíte i nahrávky dua KCHUN. 

 

Dárkové poukazy

na nákup vstupenek na koncerty MHF Lípa Musica v hodnotách:

500 / 1.000 / 2.000 / 5.000 Kč

OBJEDNAT 

Dárkový poukaz na nákup vstupenek na koncerty MHF Lípa Musica můžete uplatnit při nákupu vstupenek online na www.lipamusica.cz nebo osobně při nákupu ve festivalové pokladně v Žižkově ulici 528/6 v České Lípě. Unikátní číselný kód poukazu zadejte při procesu nákupu do nákupního košíku. Dárkový poukaz můžete uplatnit opakovaně až do úplného vyčerpání jeho hodnoty. Při zakoupení vstupenek ve vyšší hodnotě, než je hodnota poukazu, je nutné zbývající částku doplatit. V případě, že je hodnota nákupu nižší, zbývající částku na poukazu lze uplatnit při dalším nákupu do doby expirace poukazu. Dárkové poukazy nelze vrátit ani směnit za hotovost. Platnost poukazu do: 31. 12. 2023