• Festivalový e-shop

Publikace Cestou hudby včetně CD

390 Kč

autor: Martin Prokeš
ilustrace: Atila Vörös

Vydal ARBOR – spolek pro duchovní kulturu v roce 2020 za podpory Česko-německého fondu budoucnosti.

Při příležitosti 20. výročí založení festivalu vydal spolek ARBOR exkluzivní výpravnou publikaci, která přináší autentický pohled na vznik a vývoj festivalu od jeho počátků v českolipském Festivalu duchovní hudby až po dnešní dny, kdy jde o renomovanou mezinárodní hudební přehlídku s přesahem působnosti do Německa. Autorem publikace je zakladatel a ředitel festivalu Martin Prokeš, který zasvěcenou osobní formou vypráví příběh festivalu s důrazem na česko-německou spolupráci, která je od počátku jednou z hlavních snah festivalu i pořádajícího spolku. Autor se věnuje historickému vývoji festivalu od prvotních podnětů k jeho založení až po současnost, vzpomíná významné osobnosti, které se podílely na jeho formování, a akcentuje významné umělecké projekty, které se pod hlavičkou festivalu podařilo zrealizovat. Publikace je česko-německá a vedle bohatého fotografického materiálu je doplněna o originální kresby českolipského akademického malíře Atily Vöröse, který je členem pořádajícího spolku ARBOR a příležitostně obohacuje grafickou tvář festivalu.

Publikace je vydávána v limitovaném nákladu a je navíc doplněna o živou CD nahrávku Lípa Musica Sextet z mimořádného koncertu MHF Lípa Musica, který se uskutečnil 3. října 2019 v evangelicko-lutheránském kostele ve Waltersdorfu v rámci 18. ročníku festivalu. Umělecký garant Josef Špaček si tehdy ke spolupráci přizval pět předních světových instrumentalistů a společně provedli díla Schönberga a Dvořáka.

CD Lípa Musica Sextet

150 Kč

Arnold Schoenberg: Zjasněná noc, op. 4
Antonín Dvořák: Smyčcový sextet A dur, op. 48

Josef Špaček, Tobias Feldmann – housle
Sergej Malov, Máté Szücs – viola
Gabriel Schwabe, Tomáš Jamník – violoncello

Vydal ARBOR – spolek pro duchovní kulturu v roce 2020.

Živá nahrávka z mimořádného koncertu MHF Lípa Musica, který se uskutečnil 3. října 2019 v evangelicko-lutheránském kostele ve Waltersdorfu v rámci 18. ročníku festivalu. Umělecký garant Josef Špaček si ke spolupráci přizval pět předních světových instrumentalistů a společně provedli díla Schönberga a Dvořáka. 

Dárkové poukazy

na nákup vstupenek na koncerty MHF Lípa Musica v hodnotách:

500 / 1.000 / 2.000 / 5.000 Kč

Dárkový poukaz na nákup vstupenek na koncerty MHF Lípa Musica můžete uplatnit při nákupu vstupenek online na www.lipamusica.cz nebo osobně při nákupu ve festivalové pokladně v Žižkově ulici 528/6 v České Lípě. Unikátní číselný kód poukazu zadejte při procesu nákupu do nákupního košíku. Dárkový poukaz můžete uplatnit opakovaně až do úplného vyčerpání jeho hodnoty. Při zakoupení vstupenek ve vyšší hodnotě, než je hodnota poukazu, je nutné zbývající částku doplatit. V případě, že je hodnota nákupu nižší, zbývající částku na poukazu lze uplatnit při dalším nákupu do doby expirace poukazu. Dárkové poukazy nelze vrátit ani směnit za hotovost.

Platnost poukazu do: 31. 12. 2024

Sponzorské vstupenky

na podporu pořádání MHF Lípa Musica v hodnotách:

500 / 1.000 / 2.000 Kč

Mezinárodní hudební festival Lípa Musica píše svoji historii už více než dvě dekády. Za tuto dobu se vypracoval mezi špičku tuzemských festivalů, která je oceňována napříč uměleckou a odbornou obcí v tuzemsku i zahraničí a těší se vynikajícímu zájmu publika z celé republiky. Těchto úspěchů by festival nikdy nemohl dosáhnout bez podpory desítek osobností a subjektů ze soukromého i veřejného sektoru. Jednou z nich se nákupem sponzorské vstupenky můžete stát i vy. 

Pokud byste se chtěli více zapojit do rozvoje značky Lípa Musica a podpořit kulturní rozkvět našeho regionu, přijměte pozvání do hrdé rodiny vyšších festivalových partnerů a mecenášů. Máme pro Vás připravenu možnost zviditelnit Vaši značku podnikání ve spojitosti s festivalem prostřednictvím fi nančního partnerství či se stát hýčkaným mecenášem v rámci klubu Maecenas Bohemorum s přednostními možnostmi zajistit si svá místa na koncertech a dalšími benefity. V takovém případě Vám budeme vděční, pokud nás kontaktujte na telefonu +420 608 111 973 či e-mailem: martin.prokes@lipamusica.cz, rádi s Vámi probereme individuální možnosti spolupráce.

  • Aktuality